Produkty

Jsme schopni vyrobit jakýkoliv prvek volně stojícího či vestavného nábytku nebo architektonického truhlářství. Naše výroba je kombinací moderního a tradičního zpracování dřeva. Jsme zvyklí na úzkou spolupráci s klientem či architektem, aby měl jistotu, že každý detail je přesně to pravé.

Materiály

Zaměřujeme se na výrobu nábytku z kvalitního dubového dřeva. Fošny a prkna necháváme na zakázku nařezávat z vybraných kmenů u vážené rakouské dřevařské společnosti. Po vyzrání a usušení materiál osobně vybíráme a třídíme. Nakupujeme pouze od certifikovaných společností , tudíž veškeré námi používané dřevo bylo řádně vytěženo z šetrně obhospodařovatelných lesů ( FSC ).Takové truhlářské řezivo s nesrovnatelným vzhledem a dlouhou životností tvoří páteř naší práce. Obdobným způsobem spolupracujeme i s našimi dodavateli dýh. Vždy osobně vybíráme svazky dýh a následně kontrolujeme výsledný vzhled sesazenek pro požadovaný vzor a kontinuitu.

Povrchová úprava

Povrchová úprava je velmi individuální aspekt truhlářského řemesla. To respektujeme a nabízíme celou řadu tradičních i moderních úprav, včetně „ postaršujících“ technik. Umíme používat jak moderní syntetické či vodouředitelné barvy a laky, tak i staletí staré techniky založené na bázi vosků , šelaku a oleje. Máme také zkušenosti s moderními přírodními a ekologicky šetrnými výrobky.